Virtuve ar salu: dizaina īpatnības un priekšrocības | Virtuves dizains

Virtuves sala – tā ir papildus darba vieta istabas telpā. Tas ir mūsdienīgs un populārs risinājums virtuves mēbelēm. Sala atrodas atsevišķi un var ietvert dažādus elementus, iebūvēto sadzīves tehniku, vārīšanas virsmu, darba vai pusdienu zonu. Virtuves pēc pasūtījuma izgatavošanā tiks ņemtas vērā visas pasūtītāja vēlmes par salas funkcionalitāti un praktiskumu. Tāpat speciālisti ieteiks, kā labāk aprīkot telpu ar šādu papildus elementu.

Īpatnības un priekšrocības

Lai izvietotu salu, istabai ir jābūt liela izmēra: ne mazāk kā 14-16 m². Uzreiz nosakiet salas funkcijas: no tā būs atkarīgs virtuves dizains, tās funkcionalitāte un izvietojums. Ja Jūs pasūtāt virtuves pēc pasūtījuma, šos momentus jāatrunā ar dizaineri pirms darbu uzsākšanas:

  • Veiksmīgs zonējums.
  • Papildus darba virsmas ierīkošana.
  • Virtuves galda paplašināšana.
  • Ēdiena gatavošanas un komunikācijas ar ģimenes locekļiem vai viesiem, apvienošana.

Virtuves sala neaizstās ēdamgaldu, tāpēc jārēķinās ar to, lai istabā pietiktu vietas visiem virtuves mēbeļu elementiem. Sala var aizvietot bāra leti vai ēdināšanas vietu, taču ne pilnībā. Piemēram, sala būs noderīga ātrām brokastīm vai rīta kafijai, taču ne ciemiņu uzņemšanai un ģimenes vakariņām. Pie tās parasti tiek izvietoti bāra krēsli – uz tiem nebūs ērti sēdēt bērniem un pusmūža cilvēkiem.

Virtuves ar salu dizains

Iepriekš noskaidrojiet, kādā stilā būs izpildīts interjers. Virtuve ar salu var tikt izgatavota klasiskā, mūsdienīgā, minimālisma stilā vai arī apvienot vairākus virzienus. Vispopulārākais ir salas taisnstūrveida variants, jo ir praktiskāks un viegli tiek apvienots ar pārējo komplektu. Retāk ir sastopami ovāli, pusapaļi vai apaļi galdi.

Sala labi zonē apvienoto viesistabu vai studiju. Kompetents dizaineris izgatavojot virtuves pēc pasūtījuma projektu, ieteiks, kā izdevīgi apspēlēt Jūsu istabas interjeru. Optimālais ejas platums, kas atdala galdu un pārējās virtuves mēbeles : 100-120 cm.  Pamata elementa izmēri var būt dažādi, bet visbiežāk tie ir 180*90 cm.

Šādas virtuves mēbeles kļūs par istabas rotājumu. Tās būs funkcionālas un praktiskas. Ja virtuves dizains un izmēri ļauj to uzstādīt, vienkārši norādiet par to pasūtījumā.