Virtuves projektēšana Provansas stilā

Neskatoties uz acīmredzamo mūsdienīgo minimālisma novirzienu vadošo lomu interjera jomā, virtuves projektēšana Provansas stilā joprojām ir pieprasīta.

Mūsu dizaineri ir gatavi palīdzēt saimniekiem, kuru uzdevums ir: piepildīt virtuves telpu ar maigu, mājīgu toņu pilnību un dažādiem patīkamiem sīkumiem.

Ir pieņemts, ka Provansas interjera akcents – vēsturiskas lietas, tai skaitā, vecās kumodes, autentiski skapji, krēsli, turklāt ne no viena komplekta vai pat laikmeta. Pieredzējis dizaineris, novērtējot telpas izmērus un plānojuma nianses, izveidos apvienojošu komplektu, kuru varēsiet parādīt visiem, kā dzimtas mantojumu.

Virtuves pēc pasūtījuma – maigā Provansas palete

Sākot darbu pie skices, dizaineris kā galveno vadmotīvu noteiks krāsu, kuru Jūs vēlaties redzēt kā dominējošo. Provansas palete – daudzkrāsaina, taču ne spilgta. Vēlama divu kontrastējošu krāsu kombinācija, piemēram, sniegbalts virtuves un ēdamistabas grupas komplekts uz zila vai persiku krāsas sienu apdares fona.

Ja nepieciešamas virtuves pēc pasūtījuma, izgatavotas siltās krāsās – oranžā, persiku, olīvu, kapučīno, tad sienas varētu būt tuvu krēmkrāsai vai karsēta piena krāsai, kā arī imitēt dažādas faktūras, piemēram, ķieģeļu mūri.

Provansas fona krāsu gamma – nedaudz izplūdusi, bez pārmērīga spilgtuma. Citiem vārdiem sakot, izvēloties iecienīto krāsu, izlaidiet to caur iedomātu pelēk-balto filtru – un Jūs iegūsiet virtuves komplekta fasāžu perfekto toni. Jo vairāk senlaiku piederumu – klūgu pinuma, māla, keramikas – Jūs plānojat izvietot uz atvērtiem plauktiem, jo blāvākām jābūt darba virsmai un fasādēm.

Projektējam virtuvi, pamatojoties uz plānojumu

Virtuves pēc pasūtījuma risinājums var būt dažāds – sākot ar vienā līnijā izkārtotiem skapīšiem, līdz stūra vai Uveida izvietojumam. Izņēmums ir tikai salas tipa virtuves projektēšana, kas nebūtu īsti piemērota  šim stilam. Labāk telpas centrā izvietot pusdienu galdu, bet stūrī – dīvānu lenča zonai.

Provansas stila virtuves mēbeļu atpazīstamākie elementi ir:

  • Vintāžas kājiņas.
  • Frēzētas fasādes.
  • Caurspīdīgas vērtnes.
  • Antresolu trūkums – garnitūrai nevajadzētu atspiesties pret griestiem.
  • Santehnika un furnitūra no vara un misiņa.

Sadzīves tehnika Provansas stila virtuvē izskatās neveiksmīgi, kā variants – noslēpt nišās aiz slēgtām vērtnēm. Mūsu kompānijas dizaineris ieteiks visveiksmīgākos risinājumus.

Rīgas Mēbeles speciālistu portfolio satur gan lielo ēdamistabu, tā arī mazu virtuvju paraugus. Viss, kas vajadzīgs no Jums – izstāstīt par savām vēlmēm, kuras mēs realizēsim profesionālā projektēšanā.