Mūsu pieeja virtuves dizainam – ietilpīgas nišas aiz gaisīgām fasādēm

Rīgas Mēbeles speciālistu un mūsu pasūtītāju kopīgā darba pirmais posms – izvēlēties, kādas būs virtuves mēbeles pēc stila, formas un gabarītiem.

Atnākušais pie Jums dizaineris sniegs vērtīgus padomus, kā ir plānojami un izvietojami iebūvējamie skapji, ieteiks veiksmīgas vizuālās pārejas un kombinācijas. Tomēr, Jums pašiem ir jāstādās priekšā, kādas konstruktīvās iespējas ir mūsdienu mēbeļu komplektiem.

Kompetenti izvēlētas un izgatavotas virtuves pēc pasūtījuma būtiska atšķirība ir nevainojams estētiskais risinājums un vienlaikus – maksimāla ietilpība. Citiem vārdiem, aiz augsto tehnoloģiju glancētajām fasādēm vai klasiskā stila iebūvēto skapju smalkajām durvju vērtnēm var slēpties inovatīvie elementi:

  • Žāvētāji lielgabarīta traukiem.
  • Kastītas nelielajiem galda piederumiem.
  • Grozi – sieti.
  • Rotējošie karuseļi.
  • Sarežģīti daudzpakāpju saliekamie stūrīši.
  • Pacelšanas mehānismi.
  • Izbīdāmās kolonnas.
  • Pudeļu turētāji.
  • Reliņu sistēmas.

Norādītie konstruktīvie elementi var būt izpildīti atklātā veidā, ja piemēram, iebūvējamie skapji tiek izgatavoti priekš virtuves pēc pasūtījuma provansas vai kantri interjera stilā, kad grezni un veclaicīgi trauki, oriģinālas pudeles, suvenīri, trauki beramajiem produktiem, kļūst par noformēšanas akcentu.

Ja virtuves dizains tiek izstrādāts veclaicīgā stilā vai ar akcentu uz lakonisku mūsdienu stilu un Jūsu uzdevums ir samazināt redzamo plauktu un vitrīnu daudzumu, lietderīgāk ir izmantot slēptās konstrukcijas. Aprēķinājis tilpumu un apspriedis ar Jums skapīšu un atvilktņu turpmāko piepildīšanu, kurators, kurš seko, kā tiek izgatavotas virtuves mēbeles – piedāvās projektu, pateicoties kuram, Jūs ietaupīsiet daudzus papildus centimetrus.

Virtuves pēc pasūtījuma – slēpto konstrukciju ergonomika

Kā rāda dzīvokļu un privātmāju īpašnieku atsauksmes, kuri pasūtīja virtuves mēbeles uzņēmumā Rīgas Mēbeles, kompānijas dizaineri noteikti pievērsīs klientu uzmanību ikviena elementa lietošanas ērtībai. Svarīgi, lai apbrīnojamais virtuves dizains vēlāk neliktu vilties par slēpto trauku izvietošanas shēmu.

Par ko ir svarīgi atcerēties? Pirmkārt, ņemt vērā saimnieces augumu, viņas kustību intensitāti starp plīti, ledusskapi un izlietni, ēdiena gatavošanas laikā, tāpat viņas nepieciešamību pēc noteiktiem traukiem: cepšanas formām, specijām, konservētajiem produktiem, svētku glāzēm, bāra traukiem. Ideāls izvietojums – kad cilvēkam nav pastāvīgi jānoliecās vai jāstiepjas uz augšu.

Otrkārt, nelielā telpā ir svarīgi pieskaņot saimnieka aktivitātes brīvajai telpai, tajā vai citā iebūvēto virtuves mēbeļu zonā. Pieredzējis dizainers parūpēsies par to, lai atverot katru skapīti, Jūs nepārvietotu priekšmetus, kuri traucē ērti piekļūt vajadzīgajai lietai.