Virtuves dizains: svarīgie momenti – izgaismošana un krāsu noformējums

Mūsdienīgs virtuves dizains  jāpārdomā līdz pat pašiem sīkumiem. Tikai šādā gadījumā virtuves mēbeļu lietošana būs ērta un uzkopšana neprasīs daudz laika. Šobrīd populāras ir mēbeles ar izgaismojumu. Parasti ar to ir aprīkotas virtuves pēc pasūtījuma, kuras izgatavo pēc individuāla projekta.

Virtuves dizains: kādi izgaismojuma tipi tiek izmantoti

Virtuves projektēšana un gaismekļu vietas tiek izvēlētas ne tikai no estētikas viedokļa, bet arī no praktiskās puses. Lai nodrošinātu izgaismošanu izmanto šāda tipa gaismekļus:

  • Piespraužamas lampas.
  • Montējamie modeļi.
  • Varianti, kuri domāti stiprināšanai virs skapīšiem uz to jumtiņa.
  • Gaismas diožu lentas.

Piespraužamas lampas var nodrošināt apgaismojuma virzienu un regulēšanu. Tam ir nozīme, kad veido ērtu darba zonu. Montējamie gaismekļi tiek fiksēti virtuves skapīšu apakšpusē. Tie ir aprīkoti ar matētiem stikliem vai izgatavoti no caurspīdīgas termoizturīgas plastmasas. Taču, ja ir iebūvējamie skapji, tur tos uzstādīt nevar. Šajā gadījumā talkā nāks gaismekļi, kurus izvieto virs skapīšiem, uz to jumtiņiem. Tiem ir garas halogēnās lampas un katra no tām nodrošina  virtuves 1 tekošā metra izgaismošanu. Taču šāds variants drīzāk ir dekoratīvs, jo skapīša ēnas aptumšo darba virsmu.

Gaismas diožu lenta, kuru izmanto izgaismošanai, nodrošina labu apgaismojumu, neprasa sarežģītu kopšanu, ir vienkārši montējama.

Fasādes krāsa: ko izvēlēties

Vēl viens būtisks moments, ko prasa virtuves dizains – fasādes krāsa. Ir pierādīts, ka mēbeļu tonis ietekmē ne tikai noskaņojumu, bet arī gremošanu.

Izgatavotām mēbelēm pēc pasūtījuma var būt jebkura krāsa. Apskatīsimies populāros toņus tuvāk:

Zaļais – patīkama cilvēka acij krāsa. Šādas mēbeles derēs tiem  cilvēkiem, kuriem bieži ir stress. Zināms, ka zaļā krāsa labvēlīgi iedarbojas kā uz nervu , tā arī uz gremošanas sistēmu.

Virtuves dizains sarkanos toņos uzlabos apetīti. Šādas mēbeles ir noderīgas pārliecinātiem par sevi cilvēkiem, kuri ir avantūristi un ir impulsīvi.

Virtuves projektēšana dzeltenā krāsā dos prieku, saulainu noskaņojumu mājās. Psihologi apgalvo, šādas mēbeles stimulē vēlmi radīt kulinārus šedevrus.

Mēbelēm, kurām piekaramie vai iebūvējamie skapji ir ar zilas krāsas fasādēm, piemīt enerģētiskās uzlādes efekts, tas palīdz samazināt apetīti, kas ļaus izvairīties no pārēšanās.

Izvēlēties un iegādāties vajadzīgās krāsas mēbeles var kompānijā “Rīgas Mēbeles”.