Kā iekārtot mazu virtuvi un izvēlēties mēbeles

Izstrādājot dizainu virtuvei, kurai ir neliela platība, svarīgi ir iegūt gaidāmo rezultātu – stilīgu, funkcionālu telpu. Vai ir iespējams vienlaicīgi izpildīt šīs divas prasības? To paveikt mums palīdzēs pareizi izvēlētas virtuves mēbeles, kā arī iepriekš izstrādātā stilistiskā koncepcija.

Pareiza iekārtu  un citu elementu izkārtošana

Ja Jūsu virtuves platība nepārsniedz 8 kvadrātmetrus, ieklausieties kompānijas “Rīgas Mēbeles” speciālistu padomos:

  • Izvietojiet virtuves mēbeles gar vienu sienu.
  • Maksimāli izmantojiet sienu virsmu.
  • Vēlams, lai virtuves mēbelēm fasādes būtu vienkrāsainas un furnitūra būtu lakoniska.
  • Atsakieties no augšējiem skapīšiem.

Telpā ar ierobežotu platību, galvenais ir izmantot katru metru. Labāk izvēlēties iebūvējamās virtuves iekārtas. Mēbeļu komplektam jābūt ar izvelkamām atviktnēm, paceļamām un izvelkamām virsmām. Jāizmanto jebkādas iespējamās transformācijas.

Kad tiek izstrādāts virtuves dizains, jācenšās, lai pārsvarā būtu baltā krāsa. Izvēlieties fasādes no balta plastika, MDF, stikla.

  • Jāatsakās no rokturiem – tas palīdzēs vizuāli paplašināt telpu.
  • Vispiemērotākie stila virzieni – Hi-tech, minimālisms, modernisms.

Pie šādas līnijas izvēles jāpieturās arī pērkot vai pasūtot mēbeles.

Izvēlamies piemērotas virtuves mēbeles

Ideālas virtuves mēbeles ir funkcionālas, ērtas, praktiskas. Izvēlieties mēbeles, kurām uz priekšauta ir reliņu sistēma. Tā palīdzēs vienmēr turēt pa rokai nepieciešamos virtuves piederumus.

Virtuves dizains jāizstrādā tā, lai tukšā telpa būtu aizpildīta ar konteineriem, karuseļiem, plauktiem, uzglabāšanas sistēmām un citiem funkcionāliem elementiem.

Galdu, pēc vēlmes, var aizstāt ar bāra leti, kura aizņem minimālu vietu un ir kompakta. Ja zem tās ir telpa, to var aizpildīt ar papildus kastēm, plauktiem vai nelieliem skapīšiem, kur ir ērti uzglabāt dažādas virtuves iekārtas, tādas kā: mikroviļņu krāsns, mikseris, blenderis, multivāres katls.

Optimāla izvēle nelielai vrtuvei – izgatavot virtuves mēbeles pēc pasūtījuma. Kompānija “Rīgas Mēbeles” palīdzēs realizēt jebkādu Jūsu ideju. Mēs izvēlēsimies Jūsu virtuves mēbelēm vispiemērotāko furnitūru, fasādes krāsu, galda virsmu. Nepieciešamības gadījumā organizēsim pareizu apgaismojumu, kas vizuāli palielinās telpu.

Pirms mēbeļu izgatavošanas noformēsim saprotamu dizaina projektu (izmantojot ērto 3 D formātu, kas palīdzēs apskatīt topošo modeli no dažādiem rakursiem).