Izvēles kritēriji projektējot virtuvi

Pircējiem bieži vien ir grūti izvēlēties nepieciešamo mēbeļu variantu mājai vai dzīvoklim, pat pētot gatavās virtuves iekārtas. Bet, kad nepieciešams pasūtīt mēbeļu ražošanu pēc sava projekta, ir vēl grūtāk noteikt savas personīgās vēlmes virtuves ārējam izskatam un iekšējam piepildījumam. Mūsu kompānija “Rīgas Mēbeles” palīdzēs saprast, kādas virtuves mēbeles pēc pasūtījuma Jūs vēlaties iegādāties.

Virtuves projektēšanas kritēriji

  1. Telpas izmēri, forma. Šos parametrus nevar mainīt, nāksies pielāgoties. Plašām taisnstūrveida istabām piemērota U-veida, L-veida, salas vai pussalas veida konfigurācija. Mazās telpās labāk izvietot stūra vai lineāro virtuves iekārtas konfigurāciju.
  2. Interjera stils. Interjera mode izdala trīs populāros stilus:
  • Koka krāsas apdares klasiskās mēbeles ar tradicionālo dekoru.
  • Minimālisma augsto tehnoloģiju stili, modern-stils ar metāla daļām, stingrām līnijām.
  • Gaišas mājīgas iekārtas skandināvu stilā.

Izpētiet dažādus virtuves fotoattēlus, nosakiet, kādas Jums patiks no ārpuses un vislabāk būs piemērotas apdarei: sienām, griestiem, grīdām. Bieži vien apdari izvēlās jau esošai iekārtai, lai interjers izskatītos harmoniski.

  1. Nepieciešamie elementi. Padomājiet, ko Jūs lietojat regulāri, un ko var aizvākt prom. Virtuves projektēšana parasti nozīmē “trīsstūra” izmantošanu: izlietne, ledusskapis, plīts – tiek uzstādītas blakus. Pārējie elementi: trauku skapji, pārtika, sadzīves tehnikas agregāti tiek izvietoti nostāk. Veiksmīgs risinājums – izmantot iebūvējamo tehniku, kad nepieciešama virtuves mēbeļu izgatavošana pēc pasūtījuma: sadzīves tehnika tiek “noslēpta” aiz skapju fasādēm.
  2. Skapju, atvilktņu piepildījums un mehānisms. Populāri ir izstrādājumi, kuri aprīkoti ar aizvērējiem: aizvēršanas laikā tie darbojas bez trokšņa. Iekšpusē, kā piepildījumu, izmanto noņemamus sadalītājus, lai racionāli sadalītu plauktu laukumu.

Ja, ņemot vērā iepriekš minētos kritērijus, Jūs tomēr nevarat iedomāties perfektu virtuves iekārtu, sazinieties ar profesionālu dizaineri. Viņš izprojektēs virtuves mēbeles pēc pasūtījuma, ņemot vērā telpas īpatnības un īpašnieku vēlmes. Mēs, kompānijā “Rīgas Mēbeles” esam gatavi radīt Jūsu sapņu virtuvi, sākot ar projekta izstrādi līdz pat mēbeļu izgatavošanai atbilstoši personīgajām vēlmēm.