Virtuves projektēšana no A līdz Z

Jautājumos, kuri saistīti ar virtuves projektēšanu, apgalvojums, ka mēbeļu izmērs nav pats galvenais – pilnībā zaudē savu nozīmi. Jūs noteikti piekritīsiet, tikai viens papildus centimetrs var kļūt par nepārvaramu šķērsli virtuves iekārtas uzstādīšanai telpā. Tieši tāpēc, pirms uzsākt projektēšanas darbus, mūsu speciālists ieradīsies topošajā mēbeļu uzstādīšanas vietā.

Taču firmas “Rīgas Mēbeles” meistara uzdevums ir ne tikai veikt mērījumus, bet šajā darbu posmā:

  • Noteikt mēbeļu stilu.
  • Risināt dizaina problēmas.
  • Izlemt, kadas būs virtuves iekārtas un kurās vietās tās tiks izvietotas.

Visbiežāk virtuves mēbeles izvieto vienā rindā, gar garāko telpas sienu. Otrs izplatītākais izvietošanas variants – stūros (ideāli piemērots jebkuras formas un platības telpai).

Virtuves projektēšana

Starp gāzes plīti, izlietni un ledusskapi atstāj kaut kādu attālumu darba virsmai. Šī ir vieta ēdiena pagatavošanai un virtuves iekārtu izvietošanai. Īpaša loma ir ledusskapim. Tam ir jābūt maksimāli funkcionālam, ar lielu saldētavu.

Virtuves galdu un krēslus, vai dīvānu pieņemts izvietot gar pretējo no darba virsmas, sienu. Kā variants lielām telpām – kā salu aptuveni telpas centrā.

Pievērsiet uzmanību detaļām

Virtuves projektēšanā ļoti liela nozīme ir ikvienai, pat pilnīgi neievērojamai detaļai. Atvērtie plaukti kopā ar slēgtajiem sienas skapjiem vizuāli padara konstrukciju vieglāku un plašāku.

Kas attiecas uz krāsu izvēli, vēl joprojām aktuāla ir kombinācija – gaiša augšdaļa un tumša pamatne. Galda virsmai jābūt vienkrāsainai. Fasādes krāsa – vienmērīga. Furnitūra – neuzkrītoša un funkcionāla. Sienas skapīšus ar stikla durtiņām vizuāli vieglākus padara aizkari, veidojot visas virtuves mēbeles mājīgākas.

Vēl viens uzmanības cienīgs moments, ko prasa virtuves projektēšana – mēbeļu audums krēsliem un dīvāniem. Dārgs, rakstains audums telpā ar aukstām flīzēm izskatīsies nejēdzīgi. Labāk izvēlēties siltu toņu flīzes, ar izkaisītām pa visu laukumu frīzēm un dekoru.

Firmas “Rīgas Mēbeles” piedāvājumā ir virtuves projektēšana, kur tiks ņemtas vērā ne tikai Jūsu vēlmes. Mēs ievērojam visas spēkā esošās normas un noteikumus, kas palīdz padarīt virtuves mēbeles skaistas, ērtas un funkcionālas.